30 iunie - intrarea lui Jupiter în semnul Leului

Sunt aspecte astrale de mare forță în aceste zile, care ne spun că avem foarte multe de descifrat în următoarele zile, până pe 30 iunie. Este o perioadă în care trebuie să înțelegem cu toții ce (ni) se întâmplă.

În plus, astrele ne spun că acum trebuie să alegem cu sufletul, că totul are legătură cu sufletul nostru.

Dar cel mai important lucru care se remarcă zilele acestea are legătură cu intrarea lui Jupiter (care este Marele Benefic) în semnul Leului – lucru care se întâmplă pe 30 iunie - și activarea punctului de noroc, ceea ce înseamnă că ni se oferă șansa de a intra pe o direcție de viață mult mai avantajoasă.

Pentru fiecare zodie în parte, această activare a punctului de noroc înseamnă altceva, adică activarea are loc doar în anumite condiții.

Jupiter ne aduce foarte multe oportunități și foarte multe șanse, dar este necesar să înțelegem cum putem beneficia de ele, cum să întâmpinăm corect intrarea lui Jupiter în Leu. Asta înseamnă că este necesar ca noi să înțelegem ce se întâmplă cu noi/ în viața noastră și dacă sunt elemente haotice/ disfuncționale, să ne ocupăm de ele, să le rezolvăm sau să le scoatem din viața noastră, pentru a putea beneficia de șansele/ oportunitățile amintite și a intra pe o direcție de destin foarte avantajoasă.

Această perioadă, până pe 30 iunie, este un portal, iar intrarea lui Jupiter în Leu va aduce elemente de destin foarte avantajoase pentru fiecare dintre noi. Toate lucrurile se pot așeza pe făgașul corect, putem debloca foarte multe lucruri, dacă facem ceea ce este necesar în următoarele zile, până la finalul lunii iunie.

Ne aflăm acum într-o perioadă de grație care ne cere să ne facem alegerile cu sufletul și de asemenea, să ne punem niște întrebări majore, precum „Sunt pe linia mea de Destin sau nu sunt?”, „Sunt în relația de cuplu potrivită?”, „Am luat deciziile corecte în ultima perioadă?”, „Este cineva care mă poate ajuta?”, „Pot eu să-i ajut pe alții?”, „Văd eu niște lucruri care ar putea fi îmbunătățite în viața unei alte persoane și pot să o ajut, din postura unui mentor?”.

Pentru mulți dintre noi, ultima perioadă a fost una grea, am trecut prin diverse experiențe de viață care ne-au durut, dar care, dacă am învățat din ele, ne-au și maturizat, ne-au ajutat să creștem.

Am trecut prin suferință, unii prin boală, alții prin descărcări karmice/ descărcări pe neam și am fost invitați să înțelegem ce ni se întâmplă/ ce se întâmplă în viața noastră.

Ultima perioadă ne-a epuizat din anumite puncte de vedere și ne simțim devitalizați. De aceea, deși ne aflăm într-un portal în care se activează „punctul de noroc”, nu putem să intrăm în el „cu motarele turate”.

În acest context, Jupiter vine și spune „Haideți că vă mai ajut și eu puțin!”, cea ce face ca intrarea Marelui Benefic (Jupiter) în Leu, din 30 iunie, să fie una foarte favorabilă și să ne aducă un plus de energie.

Dar este necesar ca și noi să facem anumite lucruri zilele acestea, până pe 30 iunie, ca să ne pregătim pentru activarea punctului de noroc. Dacă nu le facem, nu vom activa punctul de noroc și vorm rata oportunitatea reprezentată de acest moment astral.

Mai concret, în zonele din viața noastră unde lucrurile nu au funcționat bine în ultima vreme, trebuie să facem ceva – de exemplu, să găsim mentorul potrivit, care să ne ghideze, să găsim persoana potrivită care ne poate susține, să găsim activitățile potrivite, să găsim locul potrivit pentru a ne încărca bateriile.

Este foarte important pentru toate zodiile ca în aceste zile să nu stea în tristețe/ tulburare/ supărare/ depresie.

Este adevărat că cei mai mulți dintre noi avem o zonă în viața noastră unde nu ne este prea bine, unde ne simțim devitalizați sau chiar epuizați, dar este foarte important să nu rămânem blocați în tristețe/ depresie.

Sunt două tipuri de energii în perioada aceasta: o energie benefică, foarte puternică, dinamică și una mai puțin benefică, una letargică, ce ne conectează cu zona întunecată.

Ca să ne activăm punctul de noroc trebuie să intrăm pe o energie dinamică, să ne mobilizăm, să ne scoatem din depresie sau letargie, să ieșim din mediile care ne trag în jos, să nu petrecem mult timp cu oamenii care au o energie de vibrație joasă.

Imaginați-vă că vă aflați într-o gară, vine trenul care vă poate duce într-o direcție favorabilă, dar voi nu urcați în el. Degeaba vă aflați în locul potrivit, la momentul potrivit, dacă nu faceți alegerea potrivită – aceea de a urca în tren.

Asta se poate întâmpla în aceste zile, până pe 30 iunie, legat de activarea punctului de noroc: noi toți avem posibilitatea să intrăm pe un drum care ne este favorabil, dar dacă nu facem alegerea potrivită, vom intra pe alt drum, lăturalnic. De aceea este important să sesizăm oportunitatea („trenul care se află în gară”) în aceste zile și să n-o ratăm, să acționăm.

Pentru fiecare „trenul” va însemna ceva diferit, dar ideea este că ni se va oferi în aceste zile o oportunitate care ne poate duce într-o direcție foarte favorabilă, dar depinde de noi dacă sesizăm acea oportunitate și o fructificăm sau o lăsăm să treacă pe lângă noi.

Și vom primi semne care ne vor ghida în sensul de a face alegerea potrivită, dar depinde de noi dacă o facem sau nu, dacă ne urcăm în trenul potrivit sau nu.

Ca să recepționăm aceste semne este necesar să fim în prezent, să lăsăm deoparte trecutul, să lăsăm deoparte suferința prin care am trecut și să ne concentrăm pe ce se întâmplă acum, în prezent.

Mai mult decât atât, putem cere ajutorul îngerilor sau al Puterilor cerești, ca să ne asigurăm că primim ghidarea necesară pentru a fructifica oportunitatea reprezentată de punctul de noroc.

Este foarte important să ne ascultăm intuiția în această perioadă. (Mircea Aurel Niță)

Next
Next

Intrarea lui Jupiter în Leu - Faceți tot posibilul să rămâneți ancorați în energia pozitivă