Intrarea lui Jupiter în Leu - Faceți tot posibilul să rămâneți ancorați în energia pozitivă

Intrarea lui Jupiter în Leu – care va avea loc pe 30 iunie - ne cere: „Conectați-vă cât mai mult la zona Luminii, nu vă lăsați trași în zona întunericului!”. Iar zona întunericului poate să însemne, de exemplu, să te gândești la ceva neplăcut/ dureros din trecut, să plângi, să te gândești întruna cu frică la ceva rău ce ți s-ar putea întâmpla în viitorul apropiat, etc.

În următoarele zile, care reprezintă un portal cosmic. Faceți călătorii, întâlniți-vă cu prietenii, urmăriți comedii, ascultați o muzică ce vă binedispună, etc.

Neptun ne cere: „Faceți lucrurile din suflet zilele acestea!”.

Suntem acum într-o perioadă în care este esențial să ne punem niște întrebări și să ne lămurim ce funcționează bine în viața noastră și ce nu funcționează, ce facem bine și ce nu facem bine.

În acest context astral, eu aș spune că a venit timpul să deschidem cutia Pandorei, în ceea ce privește viața noastră.

Este de dorit să fim foarte atenți la stările pe care le avem. Spre exemplu, într-un anumit context putem să facem din țânțar armăsar, să avem reacții impulsive sau putem să tratăm totul cu înțelepciune/ echilibrat. Putem să facem dintr-un lucru o dramă sau putem să tratăm acel lucru ca pe ceva caraghios și să nu-i dăm mare importanță.

Vom avea parte toți de astfel de provocări până pe 30 iunie și ține doar de noi dacă reacționăm (dezechilibrat) sau răspundem (echilibrat).

Soarele și Luna aflate în semne mercuriene spun așa: „Noi o să vă provocăm, o să fie oameni care o să critice dur ceva ce ei nici măcar nu înțeleg, fiindcă nu știu ce s-a întâmplat cu adevărat”.

În cazul în care cineva o să facă asta cu voi, puteți să vă enervați și să ripostați vehement, puteți să vă certați cu acel om sau puteți să tratați lucrurile cu seninătate. Nu vă lăsați atrași în conflicte!

Perioada actuală, până pe 30 iunie, reprezintă un portal, este una în care putem intra pe o poartă către o energie care ne poate fi foarte favorabilă. Dar ca să putem trece prin acest portal este necesar să ne punem întrebări importante, să ne lămurim cu privire la ce se întâmplă în viața noastră: „De ce am făcut asta?”, „De ce n-a ieșit bine?”, „De ce n-a funcționat asta?”.

Pe de altă parte, în perioada următoare este foarte mare putere pe semne de foc și acestor semne nu le plac lucrurile făcute la scară mică. Așadar, este de dorit să profităm de această energie puternică pentru a face ceva la scară mare – iar dacă deocamdată nu puteți face ceva concret la scară mare, faceți un plan în baza unei viziuni mărețe, țintiți sus, fixați-vă un obiectiv constructiv/ pozitiv.

Atunci când se deschid niște porți astrale, este important ce energie radiezi în Univers.

Mai concret, Universul ne spune acum: „Eu deschid o poartă energetică și fiecare dintre voi decide dacă intră pe poarta emoțiilor pozitive/ optimismului sau nu”.

Dacă ne mobilizăm, dacă ne concentrăm pe partea pozitivă a lucrurilor/ vieții noastre și reușim să intrăm pe aceste porți, va urma o perioadă favorabilă pentru noi, se va debloca ceva.

Dacă însă rămânem blocați în trecut, în tristețe, în resentimente, în suferință, nu facem decât să aducem în prezentul nostru mai multă tristate/ suferință/ resentimente. Vom rata acest portal.

Trecerea lui Jupiter din Rac în Leu va face ca în viața fiecăruia dintre noi să aibă loc ceva ce va da lucrurile peste cap, dar într-un sens foarte constructiv. Chiar dacă inițial noi putem percepe acel lucru ca fiind ceva copleșitor sau mai greu de „digerat”, va fi un lucru foarte pozitiv.

Vom avea parte de sincronicități, de mesaje sub diverse forme, de vise care ne vor ghida.

De asemenea, vom fi înconjurați de Iubire (nu neapărat iubirea romantică, dar și aceasta) și putem avea toate beneficiile din lume, dacă vom emite energia potrivită.

Pentru nativii BERBEC – Ei au planuri mari și vor afla în următoarea perioadă ceva foarte important. O să apară ceva ce este mai greu de înțeles, dar ei au o putere a minții, un echilibru psihic și emoții foarte puternice, așa că vor face față.

Voi, Berbecii, aveți două lucruri de făcut până pe 30 iunie: în primul rând, trebuie să luați o hotărâre legat de ceva ce vă doriți foarte mult și mai trebuie să discutați ceva foarte important cu o persoană care vă este apropiată/ dragă. Este vorba despre o discuție constructivă, care poată să atragă foarte multe oportunități. O să aveți parte de o revelație care schimbă regulile jocului.

Jupiter vă spune așa: „Dacă tu intri în acest portal optimist, pozitiv, dacă ești dispus să concentrezi pe aspectele pozitive din viața ta, îți voi fi un aliat incredibil până la sfârșitul acestui an și în anul următor”.

Berbecilor li se va arăta un blocaj – ceva ce au blocat chiar ei în trecut și este necesar să deblocheze acum.

Pe de altă parte, nu este cazul ca Berbecii să insiste pe ceva ce văd că nu se leagă.

Pentru nativii TAUR perioada următoare aduce ieșirea din rutină; dar asta nu înseamnă că ei trebuie să meargă pe cărări periculoase.

Întrebările pe care este necesar să și le pună Taurii acum sunt: „V-ați supărat pe cineva? Dacă da, pe cine v-ați supărat? De ce v-ați supărat pe acel om?”.

Nu permiteți să vă irite/ dezechilibreze lucrurile care nu vă convin. Vorbiți despre ele, lămuriți-le. Căutați oameni înțelepți, care țin la voi, în care aveți încredere, care au aplecare către zona spirituală, discutați cu ei și încercați să înțelegeți niște lucruri pe care nu le-ați înțeles până acum.

Este necesar să fiți atenți la detalii, pentru că o să apară ceva ce este la limita cu spiritualul – un lucru pe care este necesar să-l înțelegeți. Iar rezolvarea o să pornească de la identificarea persoanei pe care sunteți supărați și a motivului supărării.

Poate v-ați supărat pe cineva mai recent sau sunteți supărat de mult timp (ani sau zeci de ani); de la această supărare au apărut niște probleme/ nereguli care vă afectează. Dacă voi înțelegeți ce aveți de înțeles și eliberați supărarea respectivă, veți intra optimiști/ pozitivi prin portalul deschis în aceste zile și veți beneficia de darurile lui.

Nimic nu vă poate atinge în perioada următoare, dacă păstrați conexiunea cu sufletul vostru. Voi beneficiați de aspecte astrale foarte frumoase, ceea ce înseamnă că Universul va fi deschis la orice dorință a voastră. Dacă cereți Universului ceva din tot sufletul, dorința voastră o să se îndeplinească.

Există două tipuri de hotărâri pentru Tauri:

*unele pe care le veți lua din tot sufletul și vor rămâne definitive, le veți respecta.

*unele pe care le veți lua, dar ulterior vă veți răzgândi, fiindcă nu ați decis cu tot sufletul.

Concentrați-vă pe acele lucruri care rezonează cu adevărat cu voi, care se adresează sufletului vostru. Rămâneți în adevăr; nu spuneți lucruri pe care nu le simțiți cu adevărat, fiindcă veți fi taxați de Univers dacă faceți asta.

Nativii GEMENI vor fi ajutați de Jupiter să înțeleagă ce se întâmplă cu cei din jur sau ce se întâmplă cu relația dintre ei și cei din jur.

Gemenii pot afla diverse lucruri, pot repara ceva ce au făcut greșit, pot ieși în evidență sau pot găsi rezolvarea pentru o problemă. Ei nu se vor plictisi în perioada următoare și pot deveni mult mai puternici prin parteneri de afaceri, parteneri de proiecte, asocieri care vor fi foarte favorabile. Ei au mare noroc în această perioadă.

Foarte multe propuneri vor veni către ei, dar este necesar să fie atenți ce aleg.

Alegeți ceea ce simțiți că vă liniștește sufletul, ceea ce simțiți că rezonează cu voi, nu ceea ce vă dă o stare de nesiguranță, de tulburare. Fructificați relațiile pe care le aveți, dar fiți atenți, fiindcă nu toate „oportunitățile”/ propunerile sunt benefice. Atenție la elementul „patimă” - să nu ajungeți să fiți pătimași în legătură cu un anumit subiect.

Folosiți-vă discernământul și observați pe cine vă puteți baza și pe cine nu, cine vă este cu adevărat aproape și cine nu.

Vor fi situații care se rezolvă ușor și altele pentru care este necesar să depuneți efort. Și eu nu spun să nu depuneți efort pentru a rezolva/ construi ceva, ci doar să nu vă consumați energia cu situații care nu au logică. Pentru voi este foarte important să vă folosiți logica în aceste zile. Dacă ceva nu are logică, evitați acel lucru, nu vă implicați.

De asemenea, nu vă lăsați atrași în dispute cu oameni care vă provoacă.

În aceste zile nativii RAC trebuie să-și pună întrebarea „Sunt sau nu pe linia mea de Destin?” și să găsească răspunsul până pe 30 iunie.

Racii simt că parcă nu sunt în acord cu linia lor de Destin; sunt în viața lor elemente care li se pare că nu-i avantajează, pentru că există, într-adevăr, o agresiune asupra lor care vine din zona de foc a Berbecului și nu numai.

Ce anume nu îi avantajează? Faptul că Racii sunt înverșunați/ învolburați în această perioadă, nu sunt deloc încântați de anumite lucruri din viața lor.

Este ceva ce se activează, un soi de conflict – ori cineva vă enervează/ supără foarte tare, ori cineva pune sare pe rană, iar această situație care vă agresează este una pe care nu veți putea s-o rezolvați la modul rațional, mintea voastră nu vă poate ajuta cu asta. Doar inima vă poate ajuta aici.

Este o situație și un pic misterioasă/ neclară, în sensul că sunt lucruri pe care nu le-ați înțeles, care nu au o explicație logică și vreți să înțelegeți clar ce se întâmplă.

Ce vă recomand este să mergeți cu sufletul deschis către acea persoană/ situație; nu apelați la lucruri meschine, manipulare sau strategii nefirești/ nesincere. Este necesar să fiți foarte sinceri/ onești chiar dacă acea persoană v-a supărat foarte tare.

Acceptați ideea că uneori există o zonă de mister în viața noastră.

Țineți minte un lucru: niciodată nu putem să știm/ înțelegem totul despre o situație, indiferent câte informații am avea. De aceea, încercați să nu mai mergeți pe logică în zilele următoare, ci pe puterea inimii. Chiar dacă aveți în fața voastră cel mai mare dușman al vostru, mergeți către el cu inima deschisă, cu Iubire și cu integritate și în acest caz nu poate să iasă rău pentru voi.

Voi, Racii, nu vă permiteți luxul de a face în perioada următoare lucruri în care nu este implicată inima, deci nu vă jucați cu acest lucru până la finalul lunii. Nu jucați cartea lipsei de sinceritate, lipsei de onestitate, lipsei de integritate, a trucurilor și a șiretlicurilor!

Folosiți-vă puterea inimii. Fiți pozitivi și aveți încredere în Univers.

Când este vorba despre nativii LEU, perioada următoare va vorbi despre haina care ascunde niște defecte. Leii au purtat haina puterii, iar acum, în sfârșit, vor vedea ce se ascunde sub această haină. Pentru că țesătura din care este făcută haina lor începe să se destrame, iar Leii conștientizează că nu haina îl face pe om.

Leul își va conștientiza punctele tari și punctele slabe și va putea constata, printr-o scanare a trecutului, cine i-a fost cu adevărat aproape și cine i-a fost alături doar la bine.

A venit vremea ca Leul să nu se mai îmbete cu apă rece, să coboare din turnul de fildeș în care se afla, să nu mai creadă în vorbele frumoase/ lingușitoare ale celor din jurul lui. Acum va vedea cine este cu adevărat sincer și cine nu. Ipocrizia apropiaților săi va ieși la iveală.

Leul este sensibil la modul în care ceilalți îl fac să se simtă cel mai tare și tocmai de aceea, el a ignorat defectele unor oameni care i-au spus numai ce voia să audă.

Jupiter îi anunță acum pe Lei: „Vă voi arăta ce hram poartă fiecare dintre cei din preajma voastră, vă voi arăta ce defecte ascund hainele pe care le poartă ei - defecte pe care voi nu le-ați văzut, fiindcă erați prea atenți la complimentele/ lingușelile lor. Vă voi arăta persoanele lipsite de onestitate din preajma voastră”.

Leii vor avea tot felul de revelații. Li se vor arăta niște lucruri, vor începe să facă niște legături între diferite situații/ aspecte pe care până acum nu le-au considerat a avea legătură una cu alta și își vor da seama că anumite persoane au acționat cu un interes ascuns. Ei vor vedea adevărata față a unor oameni din preajma lor.

De asemenea, voi, Leii, veți constata că în viața voastră va are loc o mare Lucrare a Spiritului. Mai concret, Spiritul vostru va intra mai adânc în viața voastră și vă va spune: „Tu ești puternic. De ce ești atât de sensibil la complimentele/ lingușeala lui X și Y, când știi foarte bine care este valoarea ta? De ce ai nevoie de această validare din exterior?”.

Leii vor face foarte multe legături în următoarea perioadă, dar cea mai importantă este legătura cu inima lor. Jupiter activează acum foarte puternic inima Leului; practic Universul va vorbi inimii lor cu toată puterea sa.

Leul va analiza toate situațiile din trecut care i-au adus putere sufletească, va face evaluări foarte consistente în ceea ce privește relațiile cu cei apropiați.

Unii Lei vor constata că li se dezvoltă capacitățile telepatice.

Mesajul pentru nativii Leu în această perioadă este: nu inflamați situațiille care vin către voi, nu alimentați dispute/ conflicte/ lupte.

Identificați oamenii care vă sunt cu adevărat aproape, pe care vă puteți baza, cu care aveți legături profunde și aveți mare grijă să nu vă lăsați prinși în conflicte. Nimic din ceea ce este conflict nu se va sfârși bine pentru voi în perioada următoare.

Iubirea (și nu mă refer neapărat la iubirea romantică) este ceea ce vă va aduce cea mai mare bucurie sufletească.

Nativii FECIOARĂ vor avea de răspuns la următoarele întrebări în zilele următoare: „Pentru cine lupt?”, „Pentru cine trăiesc?”, „Ce anume îmi aduce bucurie?”.

Fecioarele trebuie să identifice care este zona ordonată din viața lor și care este zona dezordonată, iar pe aceasta din urmă să o ordoneze. Universul le cere acum să facă niște echilibrări în viața lor, iar echilibrările pleacă de la răspunsurile la întrebările de mai sus.

Ceea ce le poartă noroc Fecioarelor este ceea ce le aduce bucurie sufletească.

Universul le spune acum: „Nu mai puteți amâna idetificarea lucrurilor care vă aduc bucurie sufletească”.

Fecioarele trebuie să-și analizeze stările emoționale, trăirile, să se întrebe „Sunt fericit sau nu?”, iar prin discuții cu persoane cu care rezonează, pot să găsească răspunsuri la această întrebare și la cele amintite mai sus.

Pentru nativii BALANȚĂ urmează zile de glorie, pentru că în viața lor apar foarte mulți mentori, persoane care le ajută să se concentreze pe ceea ce contează.

Ei obțin de la Univers o promisiune care spune așa: „Dacă vă veți concentra în tot ceea ce faceți pe teme cu adevărat importante/ interesante, dacă veți funcționa în adevăr/ integritate, dacă vă veți concentra pe zona spirituală, această energie care vă poartă noroc se va amplifica și veți avea o mare bucurie.

Le-aș sugera Balanțelor, pentru că o să aibă o perioadă de glorie, să nu li se urce la cap, adică să nu uite de smerenie.

Satisfacțiile lor vor fi foarte multe, ca urmare a acumulărilor pe care le-au obținut până acum.

Nativii SCORPION au anumite lucruri pe care este necesar să le înțeleagă. Pentru ei, punctul de noroc care se activează în aceste zile este foarte puternic, dar este o combinație de noroc cu nenoroc - sau cel puțin așa îl percep Scorpionii. De exemplu, pot să existe niște proiecte de-ale lor care merg pe o linie ascendentă și altele, care intră pe o linie descendentă.

Dar nu e neapărat rău să umplem un vas și să descărcăm alte vase. Faptul că descărcăm un vas nu înseamnă neapărat că acesta va rămâne gol și în viitor.

Vor fi zone în care vă va merge foarte bine și chiar poate exista o direcție în care nu ați investit prea mult până acum, pentru că nu a reprezentat o prioritate pentru voi, dar mai nou acea direcție devine foarte productivă. Dacă în altă zonă nu vă merge bine sau nu atât de bine pe cât ați dori, asta nu înseamnă că aveți nenoroc.

Veți ajunge să spuneți, pe de o parte, „Nu mai vreau să fac acest lucru! Nu mai vreau să merg în direcția asta!”, iar pe de altă parte, deși nu sunteți genul maleabil, veți accepta să faceți niște lucruri pe care nu v-ați concentrat în trecut, dar care acum funcționează foarte bine.

Provocarea pentru Scorpion în relații este să devină mai flexibili, să mai lase de la ei și să se gândească „Dar dacă totuși este mai bine cum spune X? Dacă e mai bine să încerc varianta asta?”.,

Condiția este ca X să îi spună Capricornului acele lucruri cu Iubire și respect, să nu încerce să îi impună ceva.

Așadar, nativii Scorpion să nu gândească în perioada următoare în termeni de „noroc” și „ghinion”, ci în termeni de „sunt lucruri care-mi ies/ se (mai) leagă și lucruri care nu se leagă/ nu mai reprezintă direcția mea”.

Nativii SĂGETĂTOR au de-a face în perioada următoare cu o situație de genul „Eu, împreună cu încă o persoană oferim ceva Divinității”.

Săgetătorii vor fi foarte interesați de acest cadou pe care ei îl oferă Divinului. Nu pot fi fericiți în absența acestui cadou pe care ei simt cu toată ființa că trebuie să-l facă Divinității. Cadoul poate fi, de exemplu, faptul că Săgetătorii fac acte de generozitate, că servesc într-un fel Binele comun.

Pe de altă parte Universul le va arăta anumite lucruri care nu mai funcționează pentru ei sau anumite persoane care nu mai fac parte din Destinul lor sau anumite zone în care trăiesc în minciună și le va cere să se ocupe de aceste lucruri.

Mulți Săgetători vor întâlni în perioada următoare persoane cu care sunt foarte compatibili, cu care va exista o chimie puternică; ei se vor ajuta reciproc, vor face lucruri împreună, vor beneficia de multe oportunități împreună.

Săgetătorilor, vi se va recunoaște o zonă de putere, veți avea o discuție importantă cu o anumită persoană, pentru că e ceva ce trebuie lămurit între voi. Chiar dacă vi se pare că ați avut deja discuția lămuritoare cu persoana respectivă, nu e așa, aceea nu a fost discuția finală, va mai exista una, pentru că încă nu ați ajuns la adevăr.

Săgetătorii vor primi în următoarea perioadă niște beneficii foarte puternice, mai ales în acele zone în care toată viața sau măcar în ultimii ani au făcut fapte bune în mod dezinteresat. Semințele bune pe care le-au semănat în timp au crescut și acum a venit vremea recoltei.

Pentru nativii CAPRICORN, perioada următoare vorbește despre niște conflicte care rezultă dintr-un schimb nepotrivit de energii.

Mare atenție: dacă în ultima vreme au fost în jurul vostru tot felul de energii tulburi și nu v-ați ocupat de ele, ci le-ați lăsat în preajma voastră, acum aceste energii pot să creeze un conflict.

Ar fi de dorit să identificați zona în care v-ați ascultat cel mai puțin sufletul și ați făcut cele mai multe compromisuri, unde v-ați călcat cel mai mult pe suflet.

Universul o să provoace o discuție sau o să vă facă cineva un reproș sau o persoană bine intenționată vă va face o sugestie și asta o să vă facă să înțelegeți ceva important, ce nu ați înțeles până acum. Dar este necesar ca voi să participați activ la acest gen de discuții inconfortabile, care vă pun pe gânduri, să vă deschideți către noi conștientizări. A venit timpul să înțelegeți ceva important.

Aveți energie interioară, și vin energii favorabile către voi, dacă ați funcționat la modul corect/ sănătos; dacă există în viața voastră relații dezechilibrate, care nu funcționează pe bază de reciprocitate, lucrurile vor lua o întorsătură neplăcută în acele relații.

Pentru nativii VĂRSĂTOR vorbim despre lucruri și locuri care le aduc noroc. Ei sunt într-un context astral în care lucrurile se așază, dacă găsesc un loc care funcționează pentru ei ca o „poartă de noroc”.

„Locul” acesta poate fi un om, locul de muncă, relația cu o persoană cu care sunteți foarte compatibili sau un anumit loc unde simțiți că renașteți.

Voi, Vărsătorii, aveți nevoie de o renaștere/ resetare în perioada următoare. Aveți nevoie să vă întoarceți într-un loc sau într-o relație/ situație în care ați trăit clipe foarte frumoase.

Jupiter activează o zonă de Frumos pentru voi, o zonă care vă face să vă simțiți puternici, dar asta numai dacă vă întoarceți într-un „loc” din trecut în care ați simțit puterea și bucuria Frumosului.

Ceea ce se întâmplă în jurul vostru este plin de tâlc, vă transmite niște mesaje pe care este necesar să le decodificați. Întrebați-vă dacă ceva/ cineva din trecut v-a făcut bine, iar apoi „reclădiți”/ refaceți zona respectivă.

Este foarte important ca Vărsătorii să întâmpine intrarea lui Jupiter în Leu într-o stare de confort sufletesc, în locuri în care se simt bine, alături de oameni cu care rezonează. Așa își activează ei punctul de noroc.

Nativii PEȘTI vor înțelege ceva important în perioada următoare. Va fi ca și cum s-a spulberat un mit.

În unele domenii totul merge bine pentru ei, dar este necesar să nu neglijeze zona care îi vizează pe prietenii lor adevărați, mentorii adevărați și adevăratul lor potențial.

Ei vor fi interesați foarte mult în perioada următoare de persoana care înțelege ce este cu adevărat în sufletul lor.

Foarte mulți Pești vor pune punctul pe „i” în perioada următoare, în diverse contexte.

Este necesar ca ei să caute un mod de a se „ancora” în domeniile în care vor să le meargă bine, să facă ceva care să le consolideze poziția în zonele respective.

De asemenea, Peștii trebuie să învețe să facă diferența între dragoste și putere. Nu e ceva ce se poate negocia: când iubești, nu există loc de vicleșuguri, de manipulare, de dominare.

Peștii ies în sfârșit din iluzie, în sensul că și-au dezvoltat un discernământ foarte puternic și de acum înainte nu se mai lasă păcăliți atât de ușor.

În trecut, de multe ori, Peștii au ales puterea în defavoarea dragostei.

Acum ei înțeleg că nu oricine om care are putere poate să ofere iubire și capătă mai multă claritate cu privire la „apa în care înoată”.

Peștii au trecut în ultimii ani printr-o perioadă grea și acum există șansa ca lucrurile să se schimbe în bine. S-ar putea ca unii Pești să aibă parte de surpriză foarte mare în următoarele luni din partea Universului – ei pot primi un cadou astral care ar putea însemna, printre altele, și un beneficiu financiar consistent. (Alina Bădic, Mircea Aurel Niță)

Previous
Previous

30 iunie - intrarea lui Jupiter în semnul Leului

Next
Next

Luna Nouă în Gemeni ne cere să găsim zona de mijloc - cea a echilibrului - și să rămânem acolo