Alegerea de a-ți folosi darurile pentru a-i ajuta pe ceilalți îți mărește puterea personală

Când funcționăm la un nivel redus de conștiință, nu vrem să-i ajutăm pe alții să crească/ evolueze, nu vrem să-i împuternicim pe alții, fiindcă ne este teamă că ne-o vor lua înainte/ ne vor lua locul/ o vor duce mai bine ca noi.

Dacă intrăm pe calea spirituală și începem să evoluăm, vom înțelege la un moment dat că, de fapt, ceea ce îți mărește puterea personală este alegerea de a-ți folosi darurile pentru a-i susține/ ajuta/ împuternici pe ceilalți, de a oferi, nu de a lua de la alții.

Când evoluezi ca nivel de Conștiință nu-i mai ceri diverse lucruri materiale lui Dumnezeu, ci îi ceri lucruri precum „Dă-mi capacitatea de a înțelege de ce mă aflu acum în acest loc, de ce m-ai trimis aici, ce vrei să fac/ ofer celor de aici!”.

Dumnezeu nu te trimite niciodată într-un loc ca să iei ceva, ci ca să oferi ceva.

Fiți foarte atenți la ce v-am spus: DUMNEZEU NU TE TRIMITE NICIODATĂ ÎNTR-O MISIUNE CA SĂ IEI CEVA, CI CA SĂ OFERI CEVA SAU SĂ TRANSFORMI CEVA. Și poate fi vorba despre a oferi răbdare, bunătate, generozitate sau orice altceva.

Când trăiești în aliniere cu Dumnezeu, te duci unde te trimite și stai acolo până primești următoarele instrucțiuni de la El, până îți spune ce ai de făcut în locul/ mediul respectiv. (Caroline Myss)

Previous
Previous

Faptul că îți calci pe suflet are consecințe

Next
Next

Protejează-ți energia!