Protejează-ți energia!
Mi s-a întâmplat de multe ori să fiu într-un loc/ mediu/ anturaj cu care nu rezonam deloc și să simt că pierd masiv energie acolo, că am o adevărată hemoragie energetică.
O simți la modul fizic, simți că nu mai reziști în acel loc/ mediu/ anturaj, că trebuie să pleci de acolo, pentru că altfel începi să ai o stare de rău fizic.
Eu îmi dau seama rapid când încep să pierd energie într-un loc și știu că dacă mai stau mult acolo, nu mai văd lucrurile clar, nu mai pot gândi clar. Așa că mă retrag imediat ce simt că se declanșează în interiorul meu o hemoragie energetică; nu mă interesează ce cred/ spun cei de acolo despre retragerea mea bruscă. (Caroline Myss)